13.8 C
Skopje
18.10.2021 - 22:54

Ознака: финале

Фулам го доби „најскапиот фудбалски меч“ и се пласира во Премиер-лигата

Фулам е третиот тим од Чемпионшип, покрај Лидс и ВБА, што во новата сезона ќе игра во Премиер-лигата. Во финалето на плејофот, Фулам го...

Трофејните капитени во трка по првиот пехар како менаџери

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА СЕ ИГРА 149. ФИНАЛЕ НА ФА-КУПОТ НА АНГЛИЈА На стадионот „Вембли“ ќе се сретнат лондонските ривали Челси и Арсенал, предводени од клупата...

Карлсен во драматично финале го победи Каруана

Светскиот првак Магнус Карлсен (2.881 рејтинг-поени) триумфира на силниот интернет-турнир во забрзан шах (10 минути, плус 5 секунди за секој потег по играч), откако...

Финалето на НБА е на 13 октомври

КОШАРКА Тимовите до 9 јули треба да се соберат во кампусот на Дизни на Флорида, каде што ќе се играат натпреварите, сезоната треба да продолжи...

Првпат Баерн против Баер во финалето на Купот на Германија

ФУДБАЛ Во финалето на фудбалскиот куп на Германија, на 4 јули, на „Олимпискиот стадион“ во Берлин, ќе играат Баерн и Баер. Тимот на Баерн, предводен...

Баер ќе игра во финалето, во обид по 27 години да...

ФУДБАЛ - ГЕРМАНИЈА Фудбалерите на бундеслигашот Баер се првите финалисти во Купот на Германија сезонава, откако во полуфиналето го совладаа четвртолигашот Сарбрикен, со 3-0. За...

Финале или фајналфор-турнир во ЛШ?

Истанбул и стадионот „Кемал Ататурк“ вечерва требаше да бидат домаќини на финалето во Лигата на шампионите, но поради пандемијата на коронавирусот УЕФА ги суспендира...

До титулата со едно фрлање паричка и две финалиња

Купот на европските нации во 1968 година доби ново име, Европско првенство (ЕП), на кое Италија ја освои првата и досега единствена шампионска титула....

„Вембли“ е осум пати помал од интересот за билети за финалето...

УЕФА соопшти дека интересот за натпреварите на ЕП 2020 е двојно поголем од истата фаза за ЕП 2016, односно дека примила околу 28,3 милиони...

Среќен понеделник за Понеделник

Тој беше стрелец на победоносниот гол за СССР во финалето на првото Европско првенство, одржано во 1960 година во Париз, на мечот со СФР...