Ознака: финале

Ангеловски: Ако некој е заслужен што играме финале, тоа е Горан...

Македонската фудбалска репрезентација е во Тбилиси, Грузија каде фудбалерите денеска го имаат последниот тренинг пред утрешниот историски меч кој може да не одведе на...

Елмас: Нѐ очекува финале, оптимист сум

Ќе биде тежок натпревар, влогот е голем, но за ова се подготвувавме и сите заедно ќе се обидеме да го дадеме својот максимум за...

Дуел меѓу најуспешните, Севилја – Интер

Вечерашниот натпревар во Келн, меѓу освојувачите на осум трофеи во ова натпреварување, ќе биде прв во европските купови Во вечерашното финале во Лига Европа (ЛЕ),...

Фулам го доби „најскапиот фудбалски меч“ и се пласира во Премиер-лигата

Фулам е третиот тим од Чемпионшип, покрај Лидс и ВБА, што во новата сезона ќе игра во Премиер-лигата. Во финалето на плејофот, Фулам го...

Трофејните капитени во трка по првиот пехар како менаџери

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА СЕ ИГРА 149. ФИНАЛЕ НА ФА-КУПОТ НА АНГЛИЈА На стадионот „Вембли“ ќе се сретнат лондонските ривали Челси и Арсенал, предводени од клупата...

Карлсен во драматично финале го победи Каруана

Светскиот првак Магнус Карлсен (2.881 рејтинг-поени) триумфира на силниот интернет-турнир во забрзан шах (10 минути, плус 5 секунди за секој потег по играч), откако...

Финалето на НБА е на 13 октомври

КОШАРКА Тимовите до 9 јули треба да се соберат во кампусот на Дизни на Флорида, каде што ќе се играат натпреварите, сезоната треба да продолжи...

Првпат Баерн против Баер во финалето на Купот на Германија

ФУДБАЛ Во финалето на фудбалскиот куп на Германија, на 4 јули, на „Олимпискиот стадион“ во Берлин, ќе играат Баерн и Баер. Тимот на Баерн, предводен...

Баер ќе игра во финалето, во обид по 27 години да...

ФУДБАЛ - ГЕРМАНИЈА Фудбалерите на бундеслигашот Баер се првите финалисти во Купот на Германија сезонава, откако во полуфиналето го совладаа четвртолигашот Сарбрикен, со 3-0. За...

Финале или фајналфор-турнир во ЛШ?

Истанбул и стадионот „Кемал Ататурк“ вечерва требаше да бидат домаќини на финалето во Лигата на шампионите, но поради пандемијата на коронавирусот УЕФА ги суспендира...

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 5 (https://crunchyrollfree.com/m/wP8p/ep-5) at Crunchyroll crunchyroll free shows

Watch Yosuga no Sora Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/jYm/ep-2) at website https://animeheaven.pro weathering with you animeheaven