12.2 C
Skopje
20.9.2019 - 10:37

Ознака: филозофски филмски фестивал

„Крадци на гулаби“ и „8 минути и 19 секунди“ добитници на...

Во Кинотеката на Македонија, синоќа, на свечен начин со прогласување на добитниците на „Златен був“ заврши 9. Филозофски Филмски Фестивал. Со наградата „Златен був“...

Деветто издание на Филозофски Филмски Фестивал во Кинотека

Филозофското друштво на Македонија годинава го организира 9. Филозофски Филмски Фестивал, по трет пат со интернационална димензија. Главната програма на ФФФ ќе се одржи во периодот 9-16 мај,...

Филозофски филмски фестивал од 12-ти до 19 април

Осмиот Филозофски филмски фестивал од 12-ти до 19 април во официјалната програма ќе прикаже шест долгометражни и 22 кратки филмови кои ќе се натпреваруваат...