17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:56

Ознака: Филмски фестивал „Црни ноќи“

„Врба“ на Филмскиот фестивал „Црни ноќи“ во Талин

Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски се враќа на европско тло, откако ја импресионираше азиската публика на Филмскиот фестивал „Златен коњ” во Тајпеј. Меѓу бројните...