3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 4:44

Ознака: филмските работници

Друштвото на филмските работници одбележува 70 години

Друштвото на филмските работници на Македонија, кое е основано на 21 мај 1950 година, навршува 70 години постоење. Големиот јубилеј ќе биде свечено одбележан...