7.8 C
Skopje
20.10.2021 - 0:43

Ознака: филмови

Петте најдобри научнофантастични филмови за 2020 г.

Некои филмски остварувања поминаа полошо во годината на пандемијата од другите, особено оние што се потпираа на големи заработувачки на благајните. Сепак, имаше многу...

„Верајети“ ги претстави десетте најлоши филмови годинава

„Верајети“ ја завршува годината со презентирање список на десетте најлоши филмски остварувања што беа премиерно прикажани во 2020 година. Со други зборови, оваа интернет-страница...

Сите филмови на Бонд!

Сите филмови за славниот агент 007 се дел од програмата на Ејч-би-о гоу, а во наредните месеци ќе бидат емитувани и на каналите Ејч-би-о...

Најубавите есенски семејни филмови

Чувствата што се појавуваат во нас кога дрвјата почнуваат да ги губат своите лисја, кога се менува целата природа и кога почнува еден друг...

Десет најгледани филмови годинава

Иако годинава е сиромашна со филмови, сепак филмските критичари направија листа од најпопуларните филмови. Во прилог наслови од најгледаните филмови. „Спутник“ - имдб-оценка: 6,3 Хорор, научна...

Вистински филмови за време полно со предизвици

Позитивни пораки од големиот екран Милиони луѓе низ светот, погодени од пандемијата на коронавирусот, се наоѓаат во државни блокади и самоизолација и спроведуваат физичка дистанца,...

Филмовите на Манчевски на фестивали во Европа и во Азија

И покрај ограничувањата поради пандемијата, филмовите на Милчо Манчевски продолжуваат да го наоѓаат патот до интернационалната публика. „Врба“ на Манчевски ја имаше романската премиера...

Нетфликс направи збирка филмови за животот на Афроамериканците

Нетфликс објави колекција на филмови насловена „Црните животи се важни“, за да ги истакне искуствата со кои се соочуваат луѓето со потемна боја на...

Филмови за бегство од секојдневието

Понекогаш ни е потребно да избегаме од реалноста и од секојдневието, а не постои подобро средство за тоа од книга, добра серија и, се...

Филмови што ќе ве одведат на патување без да го...

Додека глобалните забрани за патување претставуваат ризик за летните одмори, еве неколку филма што ќе ве одведат и прошетаат низ улиците на Њујорк, од...