18 C
Skopje
20.9.2018 - 1:11

Ознака: Филип Кузмановски

Металург имаше сила за едно полувреме

Ракометарите на Металург го претрпеа вториот пораз во 2-то коло од Регионалната лига (РЛ), овој пат од белорускиот првак Мешков, со 29-41. Иако во...