17.7 C
Skopje
23.7.2019 - 5:35

Ознака: Филип Кузмановски

Блажевска: Не застануваме и продолжуваме по патот што го трасиравме

Му честитам на Еурофарм за победата. Треба да се биде голем во победата, но и во поразот, спортски е да се честита и уште...

Филип Кузмановски спортист на Битола

Ракометарот на Еурофарм Работник и репрезентативец, Филип Кузмановски е прогласен за спортист на Битола за 2018 година. Изборот на спортист на Битола, кој се одржа...

Металург имаше сила за едно полувреме

Ракометарите на Металург го претрпеа вториот пораз во 2-то коло од Регионалната лига (РЛ), овој пат од белорускиот првак Мешков, со 29-41. Иако во...