Ознака: филипински закон

Дутерте го потпиша филипинскиот закон за борба против тероризмот

Филипинскиот претседател, Родриго Дутерте, го потпиша жестоко дебатираниот Законот за антитероризмот, неколку недели откако тврдеше дека бунтовничките групи што се борат против владата ја...