Ознака: филипини

Дутерте: Ќе поднесам оставка ако некој ми докаже дека постои Господ

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте изјави дека ќе поднесе оставка на претседателската функција, доколку некој успее да му докаже дека постои Господ, јави ДПА. Дутерте на...

Дутерте: Ќе поднесам оставка ако многу жени ја потпишат петицијата против...

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте се бранеше од нападите откако бакнал мажена жена Филипинка во Јужна Кореја и нагласи дека ќе поднесе оставка доколку доволно...

Филипините отвараат економска зона за криптовалути

Филипините најавија дека ќе дозволат 10 блокчејн и криптовалути слободно да се тргуваат во нивната економска зона, при што организаторите на овие дигитални валути...

Филипините под закана да станат следниот калифат на Исламска држава

Откако Исламска држава (ИД) ја загуби контролата над Рака, кој го сметаше за главен град на калифатот во источна Сирија, постојат сознанија на воени...