Ознака: филаделфија

Напад од заседа врз полицајци во петчасовна престрелка во Филаделфија

Најмалку шестмина полицајци се повредени во петчасовна пукотница во Филаделфија, соопштија властите. Напаѓачот, кој сокриен пукал на полицајците, е приведен по петчасовна престрелка. Инцидентот започнал...

Една од најголемите заплени на кокаин во САД, вредна над милијарда...

Американските власти открија 16,5 тони кокаин во товарен брод „МСЦ Гајан“ во пристаништето во Филаделфија. Станува збор за една од најголемите заплени на кокаин...

Милвоки немоќни против Бруклин без Јанис, Филаделфија лесно со Чикаго

На уште неколку кола пред крајот на регуларната сезона во најсилната кошаркарска лига на светот, НБА-лигата, синоќа се одиграа само два натпревари. Тимот на Бруклин...

Запленети 538 килограми кокаин во Филаделфија (видео)

Полицијата во американскиот пристанишен град Филаделфија откри 538 килограми кокаин сокриени во 13 патнички торби на еден брод, што претставува најголема заплена на оваа...

Филаделфија тренира со линија за „четворки“

Филаделфија покажа дека може да биде претендент за титулата во кошаркарската НБА-лига со спектакуларната победа во првиот меч од плејофот над Мајами, во која...

Авион принудно слета откако му експлодирал моторот во лет, еден загинат

Еден патник загина откако на авион на американската компанија „Саутвест ерлајнс“ му експлодирал моторот набргу по полетувањето, па пилотот морал принудно да слета на...