2.5 C
Skopje
19.1.2020 - 13:02

Ознака: фиат

Историското влијание на „фиат 124“ низ светот

„Фиат 124“ седан првпат пристигнува на улиците во Европа во 1966 година. На изненадување на сите присутни, италијанскиот произведувач тогаш прави вистинско шоу и...

Вработените во Фиат најавија штрајк поради исплатата за трансферот на Роналдо

Вработените во фабриката на Фиат во јужна Италија најавија штрајк поради трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, за кој треба да се исплатат 105...