3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 16:19

Ознака: фејсбук статус

Груевски и приказната за јога-мајсторите и автопатот

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој во моментов се наоѓа во политички азил во Будимпешта, Унгарија, на Фејсбук ја прокоментира новата...

Жител на Инџиково нападнат во неговиот дом поради фејсбук-статус

Четириесет и деветгодишен маж од скопско Инџиково бил нападнат заедно со уште две лица Н.У.(46) и М.У.(27) во неговиот дом поради фејсбук-статус. Како што соопшти...

Некои наши иронии

Иронично е еден топоним за кој се врзува трагичен настан од конфликтот од 2001 година, наместо (заедничка) катарза, да „испилува“ раздор. Или не е:...

Кој, кому и зошто ја префрла одговорноста

ПО РАСПИШУВАЊЕТО НАЦИОНАЛНА ПОТЕРНИЦА ПО ГРУЕВСКИ По сигналите дека поранешниот премиер и актуелен пратеник во македонското собрание е надвор од државата и побарал политички азил...

Прилепчанец претепан поради Фејсбук статус

Ноќеска во Полициската станица Прилеп, Б.М.(36) пријавил дека вчера околу 19 часот бил претепан поради Фејсбук статус. Б.М. додека се движел пеш по улицата “Лазо...