Ознака: фетус

Черепи, коски и фетус пронајдени во седиште на мексикански шверцери на...

Полицијата пронашла над 40 черепи, десетици коски и фетус во стаклен сад покрај олтар во дувло на осомниени криумчари на дрога, во рација во...

Шпанската полиција пронашла мумифициран фетус во тоалет на авион

Шпанската полиција на 3. јули пронашла мумифициран фетус скриен во тоалет на авион кој на аеродром во Мадрид слетал од Куба, јави „Ел Мундо“. Фетусот...