Ознака: фестивал

Инфо млади@креативни@ – централен настан на „Скопје креатива“ 

Еден од централните настани на претстојниот фестивал „Скопје креатива“ (11-13 мај, МКЦ) и оваа година ќе биде проектот ,,Инфо млади@креативни“, под покровителство на град...

Отворен 21. Скопје филм фестивал

Со премиера на играниот филм „Година на мајмунот“ по сценарио и режија на Владимир Блажевски и во продукција на „Панк филм“, вечерва во кино...

Битола во мај ќе биде домаќин на познати светски џезери

Битола од 18 до 20 мај ќе биде домаќин на првото издание на фестивалот „Џез-фактори“. Главната програма ќе се одвива на терасата пред Офицерскиот...

„Исцелител“ досега е награден на седум фестивали

Филмот „Исцелител“ по сценарио и режија на Ѓорче Ставрески минатата недела освои две значајни награди на два престижни меѓународни филмски фестивала - во Обањ,...

„Види ја ти неа“ ќе се натпреварува на Филмскиот фестивал во...

Победникот на „Санденс“, краткометражниот игран филм „Види ја ти неа“ во режија на Горан Столевски ќе се натпреварува во една од програмите на Филмскиот...

Краткиот игран филм „Види ја ти неа“ во април на...

Краткиот игран филм „Види ја ти неа“ по сценарио и режија на Горан Столевски идниот месец ќе се натпреварува во програмата на 6. LЕТ’S...