26.8 C
Skopje
17.9.2021 - 18:49

Ознака: фестивалл

Редици за автограм од Милчо Манчевски во Тајпеј

Час и половина чекаше тајванската публика во 20-метарска редица за автограм од режисерот Милчо Манчевски. Салите беа преполни и во тајванските медиуми имаше голем...