Ознака: ферибот

Најмалку 30 исчезнати откако се запали ферибот во близина на Јава

Најмалку 30 лица се пријавени како исчезнати откако се запали ферибот во близина на островот Јава во Индонезија. Во моментот на несреќата, на траектот имало...

Пожар на ферибот со 335 патници во Балтичкото Море

Ферибот, на кој се наоѓаат 335 патници и членови на екипажот, гори во водите на Балтичкото Море, соопшти литванската армија. Фериботот испратил сигнал за опасност...