Ознака: фергусон

Алекс Фергусон се враќа во Манчестер Јунајтед

Сер Алекс Фергусон се враќа во Манчестер јунајтед, но овој пат како советник на Солскјер, кој по отказот на Мурињо беше именуван за...

Фергусон го следи Манчестер Јунајтед (видео)

Сер Алекс Фергусон, попладнево го следи натпреварот помеѓу Манчестер јунајтед и Вулверхемптон, во рамките на шестото коло во Премиер лигата. Ова е прво појавување...

Личната трагедија ја покрена борбата на мајката за подобро утре во...

Лезли Мекспаден ја објави нејзината кандидатура за влез во градскиот совет во Фергусон еден ден по четвртата годишнина од смртта на нејзиниот син, која...

Фергусон: Ќе се вратам на „Олд Трафорд“

Легендарниот тренер на Манчестер јунајтед сер Алекс Фергусон, кој во мај доживеа тежок мозочен удар и беше спасен благодарение на брзата интервенција на лекарите,...

Сер Алекс Фергусон останува на интензивна нега

Поранешниот менаџер на Манчестер јунајтед Сер Алекс Фергусон и натаму се наоѓа на интензивна нега во една болница во Манчестер, откако беше опериран по...