Ознака: фенербахче

Обрадовиќ ќе атакува на 10-та европска титула

На фајналфорот во Белград сигурно ќе играат Фенербахче и Жалгирис, а вчера играа ЦСКА - Химки (2-1 во победи) и Реал - Панатинаикос (2-1) Литвански...

Бешикташ одби да го доигра скандалозниот меч со Фенербахче во Купот

Фудбалерите на Бешикташ нема да се појават за доигрувањето на реванш-дуелот од полуфиналето на Купот на Турција против Фенербахче, информира раководството на клубот. Средбата беше...