17.8 C
Skopje
22.10.2021 - 17:14

Ознака: фенербахче

Ѓорѓевиќ е новиот тренер на Фенербахче

Поранешниот селектор на Србија, Александар Саша Ѓорѓевиќ, официјално стана тренер на кошаркарите на Фенербахче. Ѓорѓевиќ со Фенербахче потпиша тригодишен договор. На чело на стручниот...

Фенербахче на тестирање откако се појавија симптоми кај кошаркарите

Турскиот кошаркарски клуб, Фенербахче официјално објави дека целата екипа и стручниот штаб ќе бидат тестирани од коронавирусот откако е утврдено дека дел од членовите...

Елиф Елмас во Наполи за 15 милиони евра

Дебито на Елмас во дресот на Наполи се очекува на пријателскиот натпревар против актуелниот првак на Европа, Ливерпул, в недела во Единбург Младиот македонски фудбалски...

Фудбалерот Елмас го облече дресот на Наполи

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас кариерата ја продолжува во дрес на Наполи, попладнево тој ги помина тестовите на лекартскиот тим и го облече дресот на...

Сега Наполи е главен кандидат за потписот на Елмас

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е блиску до трансфер во Наполи, тврди „Скај Спорт Италија“. Според овој извор преговорите помеѓу двата клуба биле во завршна...

Еден од најсилните европски клубови се вклучи во трката за Елмас

Атлетико Мадрид е уште еден клуб што покажал сериозен интерес за услугите на македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас, објавија турските медиуми.  Фенербаче, поради финансиските проблеми...

Жестоката конкуренција за трансферот на Елмас ја качува неговата цена

Англискиот премиерлигаш и учесник во четврт-финалето на Лигата на шампионите (ЛШ) Тотенхем, наводно, е подготвен да издвои 20 милиони евра за трансферот на македонскиот...

Реал ја предводи силната конкуренција за трансферот на Елиф Елмас

Актуелниот европски првак, шпански Реал Мадрид, англиски Тотенхем и италијански Лацио се меѓу клубовите што се заинтересирани за трансфер на македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф...

Интернационалците на мегдан со Андерлехт, Арсенал, Челси, Баер…

Тимовите на македонските репрезентативци Елиф Елмас и Аријан Адеми, Фенербахче, односно Динамо Загреб ќе играат меѓу себе во Лига Европа, во групата Д, во...

Фенербахче и Реал Мадрид ќе играат во финалето на Евролигата

Кошаркарите на Фенербахче ќе го бранат трофејот во Евролигата во финалето на Фајнал форот во Белград, откако вечерва го победија Жалгирис со 76:67 (19:13,...