Ознака: „Фенди“

Ким Џонс го наследи Карл Лагерфелд во „Фенди“

Британскиот дизајнер Ким Џонс е новиот уметнички директор за женска облека на италијанскиот моден бренд „Фенди“, кој е избран за наследник на култниот Карл...

Заштитните маски на „Фенди“, „Гучи“ и на „Версаче“ најбарани

Креаторите на висока мода на пазарот исфрлија заштитни маски со лого на нивните модни куќи, а меѓу нив се: „Фенди“, „Гучи“ и „Версаче“. Маската...