Ознака: фелисити хофман

Фелисити Хофман осудена на казна затвор за давање поткуп

Познатата американска актерка Фелисити Хофман, ѕвезда на серијата „Очајни домаќинки“, е осудена на 14 дена затвор заради вмешаност во афера со давање поткуп за...