-1.2 C
Skopje
18.1.2020 - 11:25

Ознака: февруари

Масимо Савиќ во февруари во Македонската филхармонија

По три години пауза, Масимо Савиќ, еден од најквалитетните пејачи на Балканот, омилен кај скопската публика, на 3 и 4 февруари ќе одржи два...

Популарниот Том Одел во февруари во Скопје

Од продукцијата „Авалон“ го најавија првото светско име што во февруари ќе гостува во Скопје. Станува збор за младиот британски кантавтор Том Одел, кој...