-4.2 C
Skopje
1.12.2021 - 3:50

Ознака: февруари

Годишната инфлација во еврозоната во февруари стабилна

Годишната инфлација во еврозоната остана на 0,9 проценти во февруари, бидејќи порастот на цените на свежата храна, услугите и индустриските добра го надминаа падот...

Се очекува кинеските вакцини да стигнат меѓу 10 и 15 февруари

Постапката за набавка на кинеските вакцини премиерот Зоран Заев очекува да биде заокружена оваа недела и меѓу 10 и 15 февруари вакцините да бидат...

Републиканците бараат судењето на Трамп во Сенатот да се одложи за...

Републиканците во американскиот Сенат ги повикуваат демократите да го одложат почетокот на судењето за отповикување на поранешниот претседател Доналд Трамп за февруари, пренесува Би-би-си. Републиканците...

Филипче: Во февруари ги добиваме првите дози на вакцината од „Фајзер“

Република Северна Македонија во февруари ги добива првите дози на „Фајзер“ вакцината, соопшти на социјалните мрежи, министерот за здравство Венко Филипче. - Денеска попладне е...

„Оскарите“ нема да се одржат во февруари

Доделувањето на „Оскарите“, кои традиционално се одржуваат во февруари, се одложени за два месеци, поради пандемијата на коронавирус. „Оскарите“ требаше да бидат доделени на 28...

Масимо Савиќ и Даниела Мартиновиќ во февруари во Скопје

Една од најголемите ѕвезди на Балканот, извонредниот Масимо Савиќ ќе одржи два ексклузивни концерта во Скопје, на 3 и 4 февруари, во Македонската филхармонија....

Масимо Савиќ во февруари во Македонската филхармонија

По три години пауза, Масимо Савиќ, еден од најквалитетните пејачи на Балканот, омилен кај скопската публика, на 3 и 4 февруари ќе одржи два...

Популарниот Том Одел во февруари во Скопје

Од продукцијата „Авалон“ го најавија првото светско име што во февруари ќе гостува во Скопје. Станува збор за младиот британски кантавтор Том Одел, кој...