-0.2 C
Skopje
21.1.2022 - 23:43

Ознака: ФА-купот

Трофејните капитени во трка по првиот пехар како менаџери

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА СЕ ИГРА 149. ФИНАЛЕ НА ФА-КУПОТ НА АНГЛИЈА На стадионот „Вембли“ ќе се сретнат лондонските ривали Челси и Арсенал, предводени од клупата...

Арсенал останува специјалист за ФА-купот

Тимот од Лондон што го совлада Манчестер сити со 2-0, рекорден 21. пат ќе игра во финалето на натпреварувањето во кое е и најуспешен,...

Солскјер: Манчестер јунајтед нема да ги принуди фудбалерите да...

Ако играчот не е ментално подготвен да игра, не верувам дека би можеле некого да го присилиме на тоа, вели Норвежанецот Солскјер, менаџер на...