20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:42

Ознака: фајналфор-турнир

Чип-технологија на фајналфорот во Келн

Таа ќе тежи само 14 грама и ќе нуди можност за следење на растојанието меѓу играчите, времето поминато во игра, брзината на трчање, висината...

Регионалната лига ќе се шири и ќе додаде јуниорско првенство

Идната сезона наместо 10 ќе играат 12 тима, поделени во две групи, а во план е и младинска лига со 16 тима Во пресрет на...

Топката на Карабатиќ лета со брзина од 139 км/ч

Најголем интерес кај публиката на фајналфор-турнир од ЛШ во Келн предизвика статистиката на „паметната“ топка, која првпат беше промовирана. По секој упатен шут од...

Металург 2 третпат во низа младински првак на Македонија

Во финалето на завршниот фајналфор, ракометарите од Автокоманда го совладаа Вардар со 23-21 Младинците на Металург 2 се старо-новите ракометни шампиони на Македонија, откако во...

Челси игра за третата младинска титула

Младинскиот европски фудбалски првак треба да биде познат в понеделник, по фајналфор-турнирот што се игра од петок, во Нион (Швајцарија). Во полуфиналето задутре ќе...