Ознака: фајзер

Вакцината на „Фајзер“ дава надеж, но допрва ја очекуваат предизвици

Раните резултати од третата фаза на тестирање на вакцината против ковид-19 на „Фајзер“ се ветувачки, но остануваат уште многу неодговорени прашања, пишува „Гардијан“. „Фајзер“ и...

Фаучи: Првите дози од вакцината ќе бидат достапни во декември или...

Ако сè оди добро, првите дози на безбедна и ефикасна вакцина против коронавирус најверојатно ќе бидат достапни кон крајот на декември или почетокот на...

Фалењето со „специјалниот датум“ за вакцината e заедничка стратегија на „Фајзер“...

Во речиси сите интервјуа и разговори со инвеститори, извршниот директор на „Фајзер“ честопати го споменуваше октомври, фалејќи се дека одговорот за вакцина против ковид-19...

До крајот на октомври ќе се знае дали американската вакцина е...

Генералниот директор на американската фармацевтска компанија „Фајзер“, Алберт Бурла, изјави дека веројатно ќе се знае до крајот на октомври дали е ефикасна експерименталната вакцина...