16.8 C
Skopje
19.10.2021 - 13:24

Ознака: фајзер

Во Солун отворени глобалните центри на „Фајзер“ за дигитална иновација и...

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот и извршен директор на „Фајзер3 Алберт Бурла, денеска во Солун, свечено, на дигитален начин ги отворија двата глобални...

„Фајзер“ бара дозвола за вакцинација на децата од 5 до 11-годишна...

„Фајзер“ побара од американската влада дозвола за имунизација со вакцината против коронавирус за деца на возраст од 5 до 11 години, што ќе биде...

ЕМА: Сѐ уште нема јасна препорака за третата доза на „Фајзер“

Европската агенција за лекови (ЕМА) соопшти дека третата доза на вакцината „Фајзер“ за луѓе на возраст од 15 до 55 години, земена најмалку шест...

Трета доза на „Фајзер” најмалку по шест месеци, препорачува Европската агенција...

Европската агенција за лекови заклучи дека третата, засилувачка доза на вакцината на „Фајзер“ може да се даде најмалку шест месеци по втората доза за...

ЕМА в понеделник одлучува за трета доза на вакцината на „Фајзер“

Европската агенција за лекови (ЕМА) во понеделник ќе одлучи дали ќе ја одобри употребата на третата доза од вакцината на „Фајзер“, но не се...

„Фајзер“ бара одобрување за употреба на вакцината кај деца на возраст...

Фармацевтските компании „Фајзер“ и „Бионтек“ до Американската администрација за храна и лекови ги доставија прелиминарните резултати од испитувањето за употреба на нивната вакцина против...

Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини од „Фајзер“, вакцинацијата е единствен начин да...

Пристигнаа 110.612 вакцини од производителот „Фајзер“/„Бионтек“, објави на социјалните мрежи министерот Венко Филипче. Како што посочува тој, пристигнатите вакцини, за кои има голем интерес кај...

Во Македонија пристигнуваат нови 110.612 дози на „Фајзер“

Денеска ќе пристигнат 110.612 вакцини од производителот „Фајзер-Бионтек“, кои нашата земја ги купи преку Ковакс механизмот. До крајот на годината, преку Ковакс механизмот е најавена...

Третата доза на „Фајзер“ значително ја зголемува заштитата кај оние над...

Третата доза на вакцината на „Фајзер“ против Ковид-19, значително го зголемува заштитниот ефект кај луѓето постари од 60 години, покажа најновата студија на израелските...

Македонија вчера прими донација од над 50.000 вакцини „Фајзер“ од Бугарија

Северна Македонија вчера ја прими донацијата од над 50.000 вакцини „Фајзер“ од Бугарија, напиша утрово на Твитер шефот на дипломатијата Бујар Османи. – Вакцините веќе...