Ознака: фатмир дехари

Четворица новозаразени од ковид-19 во Кичево

По два дена без инфицирани лица од ковид-19, денес во Кичево се регистрирани четворица новозаразени од вирусот, по што вкупниот број на инфицирани се...

Дехари: Сите треба да бидеме одговорни за да се спречи ширење...

По претходната недела, кога за краток период беа регистрирани 20 новозаразени од ковид-19, неделава  втор ден по ред во Кичево нема нови случаи заразени...

Вулин ја критикува Шекеринска: Ако иконографите се неважни, што не се...

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја критикуваше својата македонска колешка, министерката Радмила Шекеринска, за фотографијата со симболите на ОВК во кабинетот на кичевскиот...

Првозаразениот жител на Кичево седум месеци живеел во странство

По денешната информација дека во Кичево е регистриран првиот случај на заразен со коронавирус, од кризниот штаб излегоа со целосна информација, која оди во...

Консултативна средба во Општина Кичево по повод актуелната состојба со коронавирусот

На иницијатива на градоначалникот Фатмир Дехари, согласно препораките на Владата, по повод актуелната систојба со kоронавирусот во Македонија, денес во Општина Кичево се одржа...

Ставен камен темелник на нов затворен базен во Кичево

Денес со мала свеченост и во присуство на Министерот за економија Крешник Бектеши, директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски, градоначалникот на...

Тимоние во Кичево се запозна со проектите во општината

Амбасадорот на Франција во земјава Кристијан Тимоние, се сретна со градоначалникот на Кичево Фатмир Дехари, од кого доби целосна информација за состојбите во општината...

Средба на дијаспората од кичевско со градоначалникот Фатмир Дехари

Денес во еден локал во Кичево, градоначалникот Фатмир Дехари оствари средба со дијаспората од овој регион а се работи за граѓани кои претежно работат...

Предлог-буџетот на Општина Кичево претставен пред граѓаните

Во присуство на претставници од речиси сите месни заедници, како од градот така и од селата, невладини организации, граѓански здруженија и поединци, од страна...

Дехари ги најави идните проекти пред граѓаните на Кичево

Градоначалникот на Општина Кичево, Фатмир Дехари имаше отчет за сработеното во изминатите шест месеци и ги најави проектите кои треба да се реализираат до...