19.8 C
Skopje
19.6.2021 - 23:14

Ознака: фасада

Кога (социјал)демократската фасада не ви личи

Деновиве сѐ погласно се шпекулира за некоја нова „социјалдемократска иднина“. Иднина што треба да се одвои од минатото на социјалдемократијата во Македонија. Од она...

Опожарени две возила во Скопје, огнот зафатил и фасада на зграда

По полноќ во СВР Скопје, М.С.(25) од Скопје пријавила дека на ул.Кленоец настанал пожар, при што било опожарено возило „шкода фелиција“, со скопски регистарски...

Обвинителството отвори предмет за паднатата фасада на зградата на МЕПСО

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал следејќи ги написите во медиумите за падната фасада на зградата на АД МЕПСО, денеска отвори предмет. Како што...

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје...

„Картографија на просторното насилство (Случај на градот Скопје)“ на фасадата на...

Во паркот Ибни пајко, на фасадата на Македонската опера и балет, утре во 21.30 часот ќе се реализира привремена уметничка интервенција под наслов „Картографија...

Училиштето „Кирил Пејчиновиќ“ во Кисела Вода ќе добие нова термоенергетска фасада

ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ од оваа учебна година ќе добие нова, термоенергетска фасада. Во тек се градежните зафати овозможени преку соработката на Општина Кисела Вода...

ООУ „Гоце Делчев“ во Центар ќе добие нова енергетски ефикасна фасада

Стартот на новата учебна година на први септември, учениците од општинското Основно училиште „Гоце Делчев“ ќе го дочекаат во реновирано училиште и ќе добијат...

Парчиња фасада опасност за минувачите

Големи парчиња малтер се ронат од фасадата во строгиот центар на Скопје и претставуваат сериозна опасност за сите што секојдневно минуваат на оваа локација....