3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 16:31

Ознака: Фармери

Нови жаришта на свинска чума во соседството, забраните продолжуваат

Се препорачува фармерите и натаму да ги спроведуваат биосигурносните мерки, а граѓаните што патуваат надвор да не носат во куферите храна од животинско потекло,...

Вонредна состојба поради сушата во Чиле

Главниот град на Чиле, Сантијаго де Чиле и неговата околина се соочуваат со најголемата суша во последните шесет децении, соопштија властите во земјата. Владата во...

Фармерите ќе добијат пари за обнова на стадата

Во Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој беа потпишани седум договори за набавка на приплоден добиток од вкупно 70 апликации, за...