13.8 C
Skopje
18.6.2021 - 5:42

Ознака: „Фанк Шуи“

Прв соло-концерт на „Фанк шуи“ во МКЦ

Групата „Фанк шуи“ на 29 март во Денсинг-салата во Младинскиот културен центар во Скопје ќе го одржи својот прв соло-концерт. - Изминатата година им беше...

Со својата тајна вештина Џибони повторно нѐ купи

„Фанк шуи“ со својот настап синоќа покажаа дека веќе за нив домашната сцена е претесна, Влатко Стефановски звучеше најдобро до сега, а Џибони повторно...

„Фанк Шуи“ го сними својот „Крик“

По неколкуте успешни настапи летово, ексклузивците на продукцијата „Авалон“, момците од групата „Фанк Шуи“, деновиве го реализираа својот најнов видеоспот за песна „Крик“. Видеозаписот го...