13.8 C
Skopje
22.9.2021 - 4:29

Ознака: фалсификување

Во Скопје уапсен кратовец со фалсификувани 1.000 евра

Полициски службеници од полициската станица Аеродром на 26 ноември уапсиле лице од Кратово поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. При полициски преглед, кај...

Откриена голема мрежа за фалсификување евра

Во акцијата учествувале полиции од повеќе земји, откривајќи ја мрежата што се протегала дури до Непал, во Азија. Полицијата верува дека низ годините мрежата...

Штипјанец фалсификувал диплома

Штипјанец со иницијали Г.Д. (51) е осомничен дека со фалсификувана диплома напредувал на работното место, поради што полицијата му поднесе кривична пријава за сторено...

Единаесет лица од Кавадарци под истрага за фалсификување пари

Единаесет лица од Кавадаци се под истрага поради сомнение дека се вмешани во фалсификување пари. Основното јавно обвинителство - Велес спроведува истрага против 11-те...