14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 15:50

Ознака: фалсификувана банкнота

Тетовец пазарувал со фалсификувана банкнота

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А.(35) од с.Долно Палчиште, Tетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 19.02...

Се гостеле во кафеана, па платиле со фалсификувана банкнота

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Х.Е.(24) од село Добридол, гостиварско и Ч.И.(21) од село Топлица, гостиварско, поради постоење основи...

Муштерија пазарел во трафика со фалсификувана банкнота од 2.000 денари

Непознато лице со фалсификувана банкнота од 2.000 денари платил во трафика  на улица „Борис Кидрич" во Куманово. Како што информира МВР, случајот вчера во 11:30...