12.2 C
Skopje
20.9.2019 - 10:44

Ознака: фаворит

Мундијалот влезе во втората фаза, Србија се издвои како прв фаворит

Репрезентацијата на Србија, по четири кола на СП 2019, дејствува најубедливо, забележа четири убедливи победи и е единствена што досега постигна повеќе од 400...

Ѓоковиќ и Осака први фаворити на САД опен

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ, ќе биде прв носител (фаворит) на последниот гранслем-турнир годинава, Отвореното првенство на САД во Њујорк, што почнува в...

Македонија комплетна против фаворитот Полска

Во третиот квалификациски натпревар за ЕП 2020 утре (20.45 ч.) Македонија ја пречекува Полска, со серија од шест победи во низа дома (пет официјални,...

Завршница на Лигата на нациите, Португалија фаворит

Во полуфиналните мечеви играат Португалија - Швајцарија и Холандија - Англија Од денеска па до недела, Португалија, односно градовите Гимараеш и Порто, ќе биде домаќин...

Полска е фаворит, но можеме до позитивен резултат

Во квалификациите за ЕП 2020-та, група Г, Македонија на 7 јуни игра со Полска, а на 10-ти против Австрија во Скопје Селекторот на македонската фудбалска...

Барселона фаворит, Вардар посакува реприза на 2017 година

Барселона е голем фаворит, таа беше прва во групата и двапати славеше против нас сезонава, но ние сме Вардар и не се откажуваме до...

Фаворитите привилегирани во квалификациите за ЕП

Квалификациите се од март до ноември 2019-та, a 55 селекции од земјите-членки на УЕФА се поделени во 10 групи Следните неколку дена фудбалска Европа ќе...

Според ЕХФ, Вардар е шести фаворит

Во пресрет на осминафиналната нокаут-фаза во Лигата на шампионите (ЛШ), експертите и новинарите на Европската ракометна федерација (ЕХФ), слично како и пред почетокот на...

Македонија останува фаворит и покрај вирусите и повредите

Македонија вечерва (арена „Филип Втори“ 20.45 часот) го пречекува Лихтенштајн, во Лигата на нациите, против кого има одличен биланс во меѓусебните дуели, шест победи...

Фаворитот Македонија оди на нова победа над Лихтенштајн

Очекувам добро подготвени и концентрирани да влеземе во тој меч и да го добиеме. Потоа ќе размислуваме за Ерменија, вели селекторот Ангеловски Дамјан Шишковски, Аријан...