10.9 C
Skopje
19.10.2019 - 4:27

Ознака: фаворити

Фаворитите добија противници по мера

Бранителот на титулата, Ливерпул, повторно е во група со Наполи, а сезонава во ЛШ ќе играат и двајца македонски интернационалци, Елиф Елмас за Наполи...

Премиер-лига – нова сезона, исти фаворити за титулата

Бранителот на титулата, Манчестер сити, се смета за прв фаворит за нова, трета титула во низа, а вицепрвакот и европски шампион, Ливерпул, ќе се...

По 12 години тројцата први фаворити се во полуфиналето

За пласман во неделното финале денеска играат Федерер - Надал и Ѓоковиќ - Агут Во денешните дуели на тенискиот гранслем-турнир во Вимблдон првпат по 12...

Борбен почеток, фаворитите со цел плен

Пет партии и исто толку победи, без ниедно реми, е епилогот во 1-то коло на Затвореното сениорско првенство на Македонија во шах, кое до...

Веќе нѐ вбројуваат меѓу фаворитите

По влезот на Тамара во финалето на „Евросонг“ Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив Многу сум горда што по седум години ја вратив мојата земја...

Фаворитите не ја оправдуваат улогата

Од првите 10 пред ЕП во Скопје, само прворангираниот, Русинот Артемиев и десетторангираниот, Швеѓанецот Гранделиус, останаа каде што им е местото според рејтингот. Најдобро...

Многу фаворити изненадени на стартот на ЕП

Велемајсторите Мамедов, Ељанов, Салгадо, Жигалко, Георгиев, Димитров, Бељавски ги загубија своите дуели, додека половина поен освоија дури 44 шахисти што имаат многу поголем рејтинг...

За фаворитите e отворен патот до финалето!

Барселона, Јувентус, па и Манчестер сити на кои им се даваат најголеми шанси за освојување нa титулата во Лигата на шампионите, добија релативно лесни...

Без фаворити и со воведен ВАР продолжува богатата ЛШ

Во осминафиналето, чии први натпревари се играат утревечер и в среда, избегнати се дуелите помеѓу клубови од иста земја и од иста група, но...

Шифрин и Хиршер први фаворити на СП во Оре

Од денеска на СП ќе настапат околу 700 скијачи од рекорден број земји (77), меѓу нив и од Македонија, кои ќе се натпреваруваат во...