15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 15:39

Ознака: Фабрики

Мелбурн ги затвора речиси сите продавници и фабрики за да го...

Вториот по големина австралиски град Мелбурн, во кој веќе на сила е ноќен полициски час, најави нови ограничувања за индустријата, вклучително и трговијата и...

Свети Николе станува ново жариште, двете фабрики се затворени

Во Свети Николе вчера беа регистрирани 29 новозаразени од ковид-19, за првпат во овој град, кој станува ново жариште на коронавирусот во земјава. Двете фабрики...

Штипскиот градоначалник е против карантин, смета дека затварањето на текстилните фабрики...

Како прв човек на градот и претседател на општинскиoт кризен штаб, сум против во Штип да се воведе карантин, вели градоначалникот на општина Штип,...

Во Словенија утре се отвораат фабрики, работилници и продавници

Десетина илјади работници во словенечките фирми, фабрики, продавници и работилници утре ќе се вратат на работа, по повеќенеделната забрана за работа поради коронавирусот. Утре повторно...

Препорака да се затворат фабриките во Куманово

Владата на седница донесе забрана за влез и излез од и во подрачјето на територијата на општина Куманово со градски и меѓуградски патнички и...

Фабриките ќе работат во смени и за време на полициски час

Производствените погони и фабрики го продолжуваат своето производство организирано во смени за време и на полицискиот час, а работниците во време на забраната ќе...

Фабриките на Ферари паузираат со работа поради коронавирусот

Ферари ја прекина работата во своите фабрики во Маранело и Модена, во сегментот на Формула 1, но и во сегментот на улични автомобили поради...

Нови фабрики за превенција на иселувањето

Последниве две-три години домашни инвеститори почнаа да вложуваат во производни капацитети во стопанските комплекси „Зубовце 1,2 и 3“, а неколку од нив се во...

Фабрики го освојуваат шумскиот простор на Сува Гора

Од 2012 година постојано се сечат борови дрва на единствениот шумcки предел на Сува Гора, планина по должината на левата страна на автопатот Скопје...