4.4 C
Skopje
7.12.2019 - 22:05

Ознака: УЈП

Истекува рокот за регистрација на системот за електронска даночна пријава

Истекува крајниот рок до кој граѓаните треба да се регистрираат на системот за електронска даночна пријава во Управата за јавни приходи. Граѓани кои досега...

Канцеларијата на УЈП во Аеродром до крајот на годинава ќе работи...

Канцеларијата на УЈП во Општина Аеродром, почнувајќи од денеска, до крајот на годинава ќе работи до 18 часот, информират од општина Аеродром. Со новото работно...

Шалтерите на УЈП отворени и денеска

Даночните шалтери на Управата за јавни приходи ќе бидат отворени за граѓаните и денеска за да може да се регистрираат за новиот концепт на...

Шалтерите на УЈП ќе работат и утре

Даночните шалтери на Управата за јавни приходи утре ќе бидат отворени за граѓаните да може да достават е-ГДП-ПДД за 2018 година. Даночните шалтери ќе бидат...

Лукаревска: УЈП подготвена за прогресивното оданочување

Управата за јавни приходи, како институција е подготвена за примената на новиот прогресивен данок, истакна при денешната посета на средното училиште за специјално образование...

Предадена во употреба реновираната зграда од Даночното одделение Кичево

Денес и официјално во употреба беше предадена реновираната зграда од Даночното одделение на Управата за јавни приходи-Кичево. На овој чин присуствуваше и директорката на Управата...

Пензионерите засега се спасија од пријавување во УЈП

За седум години е одложена обврската пензионерите, кои примаат само пензија, да се пријавуваат во електронскиот систем за даноци во Управата за јавни приходи...

УЈП не е истражен, туку даночен орган

Управата за јавни приходи не е истражен, туку даночен орган и неговата работа е да ги спроведува и да ги унапредува даночните цели, одговори...

Одложена обврската пензионерите да се регистрираат за е-персонален данок

 За седум години е одложена обврската да се пријавуваат во електронскиот систем за даноци во УЈП за пензионерите кои не остваруваат друг приход освен...

Канцелариите на УЈП утре отворени за граѓаните

Управата за јавни приходи информира дека утре сите даночни канцеларии (регионални дирекции, даночни одделенија и даночни шалтери) ќе бидат отворени за граѓаните за да...