10.4 C
Skopje
18.3.2019 - 23:57

Ознака: училиште

Инцидент во училиште во Калифорнија, еден ранет

Најмалку едно лице е рането во оружен инцидент во средно училиште во американската сојузна држава Калифорнија. Како што соопшти полицијата, инцидентот се случил околу 7...

Извинете што пукав, ама и онака не застрелав никого

Тинејџерот што вчера пукаше во средно училиште на Флорида, при што еден ученик беше повреден, дополнително ја вознемири јавноста во САД поради начинот на...

Инфо млади@креативни@ – централен настан на „Скопје креатива“ 

Еден од централните настани на претстојниот фестивал „Скопје креатива“ (11-13 мај, МКЦ) и оваа година ќе биде проектот ,,Инфо млади@креативни“, под покровителство на град...

Велигденска работилница во кичевското училиште „К.Ј.-Питу“

Во рамките на проектот за Меѓуетничка интеграција во образованието во кој се вклучени партнерските основни училишта „Кузман Јосифовски-Питу“ од Кичево, „Ѓерѓ Кастриоти-Скендербег“ од селото...

Најмалку стотина мртви и повредени во напад на исламско училиште во...

Најмалку стотина луѓе, меѓу кои и многу деца, загинаа или се повредени при бомбардирање на исламско училиште на североистокот на Авганистан, соопштуваат безбедносни извори. Ден...