22.8 C
Skopje
12.6.2021 - 22:32

Ознака: „Училиште 1955“

Гран при на „Мал битолски Монмартр 2021“ за „Училиште 1955“...

По распишаниот меѓународен ликовен конкурс „Битола 2021“, во почетокот на септември минатата година, кој траеше до 20 февруари годинава, стручното жири на „Малиот битолски...