Ознака: ученици

Учениците од 1-4 одделение од ООУ „Ј.Х. Песталоци“ му помогнаа на...

Новогодишни згоди и незгоди Замислете деца, на Северниот Пол навеало толку многу снег, па Дедо Мраз ја загубил својата вреќа со подароци за децата, и...

Царовска: Учениците ќе учат да размислуваат и да носат заклучоци врз...

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, денеска учествуваше на панел-дискусија организирана од „Фајнанс тинк“ на тема социо-економското влијание од Ковид-19 во Северна Македонија. Министерката...

Киднаперите појдоа со нож, но јас ја прескокнав оградата и не...

Сведоштво на децата што избегаа од заложничката криза во Нигерија Усама Амину е едно од младите момчиња кои во петокот успеаја да го избегнат киднапирањето...

Објавени резултатите од конкурсот за стипендии за ученици

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од конкурсот за стипендии за ученици. Од таму велат дека оваа година е зголемен бројот на стипендии...

Започна караван во кој ќе се делат пакети за учениците од...

Агенцијата за остварување на правата на заедниците (АОПЗ) денеска го започна караванот, во кој ќе посети повеќе од 60 основни училишта во месец ноември,...

Царовска: Работиме на сочувување на менталното здравје на учениците

Министерството за образование и наука продолжува да ги јакне стручните служби во средните училишта, кои освен што се важни за обезбедување на квалитетен воспитно-образовен...

Во Франција 12 милиони ученици тргнаа на училиште среде карантин

  Речиси 12 милиони ученици, денеска, во Франција повторно тргнаа на училиште по кусиот распуст. Враќањето во клупите се случува среде карантин воведен против епидемијата на...

Помалку од еден процент од учениците и наставниците се позитивни на...

Министерството за образование и наука информира дека помалку од еден процент од учениците и кадарот во основните и средните училишта се заразени со ковид-19....

Царовска: Да создадеме граѓани кои ќе размислуваат логички и критички

Од Министерството за образование информираат дека почнала со работа групата којашто ќе ги прави реформите на основното образование. Министерката Мила Царовска, денеска го одржала првиот...

Екскурзии годинава нема да се организираат, учениците можат на прошетка до...

Екскурзии оваа година нема да се организираат, испратени се упатства од Бирото за развој на образование, истакна министерката за образование и наука, Мила Царовска,...

Watch Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full (https://animeflix.nl/m/47E8/ep-1) at ANIMEFLIX animeflix dr stone

The Devil is a Part-Timer! (Dub) (https://animeheaven.pro/m/yJqY) Episode 13 at website https://animeheaven.pro. See more bleach anime heaven