Ознака: ухрм

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе...

Сончево со локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат во интервал од...

Сончево и потопло време, температурата до 21 степен

Сончево и потопло, температурата до 21 степен Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала облачност, поизразена на запад и со слаб до...

Сончево време со температура до 17 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус...

Променливо облачно со повремен дожд и снег на планините

Времето денеска ќе биде променливо облачно време со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринските температури ќе...

Снег, дожд и утрински температури под нулата

Облачно со повремени врнежи од дожд претежно во јужните делови и со снег во северните делови ќе преовладува и денеска во Македонија. Врнежите ќе...

Времето денес облачно и студено

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, во јужните делови од дожд и снег, а во крајниот југоисточен...