Ознака: ухрм

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните и јужните делови ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе...

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните југоисточните планински делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи....

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе...

Облачно, попладне нестабилно на места со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно, попладне нестабилно на места со пороен дожд и грмежи, особено во централните и источните делови на земјава. Ќе дува умерен југоистоен ветер. Дневните...

Облачно со локални врнежи од дожд

Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Попладне ќе има и ретка појава на грмежи, особено во планинските подрачја. Ќе дива слаб до умерен...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно...

Облачно и нестабилно, на места во форма на невреме

Променливо облачно на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни. Дневните температури ќе се движат...

Сончево со умерена облачност, попладне нестабилно

Сончево со умерена облачност, попладне ќе има повремен локален дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат во интервал од 17 до 28 степени. Во...

Променливо облачно, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со...

Од утре облачно со врнежи од дожд, поинтензивен во западна Македонија

Облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни врнежи ќе има...