-4.7 C
Skopje
18.1.2021 - 20:26

Ознака: ухрм

Сончево, попладне дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер.  Утринската...

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Дневните температури ќе се...

Облачно со повремени врнежи од дожд и грмежи

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и грмежи, особено во планинските региони на исток и на запад. Дневните температури ќе се движат во интервал...

УХМР: Најмногу дожд во Куманово, најмалку во Маврово

До 13 часот во невремето што зафати делови од Македонија најногу дожд наврна во Куманово - 20 литри на метар квадратен, во Скопје Петровец...

Променливо облачно и нестабилно

Променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Попладне во источните делови процесите ќе бидат поинтензивни. Дневните температури ќе се движат...

УХРМ: Кон крајот на денов променливо облачно и нестабилно време

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) најави локален пороен дожд и грмежи кон крајот на денов, особено во северозападното подрачје. Во текот на ноќта во...

Сончево и топло, попладне нестабилно

Во текот на денот сончево и топло со умерен до засилен јужен ветер. Кон крајот на денот нестабилно со пороен дожд и грмежи. Дневните...

Сончево и топло, попладне со локална нестабилност

Сончево и топло, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат кон крајот на денот, особено во источните делови. Дневните температури...

Сончево и топло

Сончево и топло, попладне во крајните западни делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат во интервал од 23...

Продолжува периодот на сончево и топло време

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните и јужните делови со краткотраен локален дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат...