-4.7 C
Skopje
18.1.2021 - 20:45

Ознака: ухрм

Сончево и топло

Претежно сончево и топло, само во северните планински подрачја ќе има услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец....

Сончево и топло време

Сончево со мала облачност, попладне на северозапад има услови краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе...

Сончево и топло со слаб северозападен ветер

Претежно сончево и топло со слаб северозападен ветер, предвидуваат метеоролозите за денеска. Дневните температури ќе се движат во интервал од 24 до 36 степени. Во Скопје...

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал...

Облачно со умерен северозападен ветер

Умерено облачно, во северните делови со услови за краткотарен попладневен дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 17...

Променливо облачно и потопло со долги сончеви периоди

Променливо облачно и потопло со долги сончеви периоди. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северозападен ветер....

Постепено затоплување од утре, следната недела и до 35 степени

Потопло време со сончеви периоди, но и локален пороен дожд, грмежи и ветер, најавува од утре Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се...

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен северозападен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд,...

Облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, особено попладне. Дневните температури ќе се движат во...

Променливо со засилен северен ветер

Променливо облачно на повеќе места ќе дува засилен северен ветер.Попладне ќе има нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат...