12.8 C
Skopje
19.10.2020 - 17:05

Ознака: ухрм

УХРМ: Брзото топење на снегот ќе го зголеми нивото на реките

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски...

УХРМ: Од следната недела нестабилност со пороен дожд и грмежи

Стабилно и суво време за време на викендот, по што од понеделник ќе настапи нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од УХМР...

Променливо облачно, попладне со локална нестабилност

Променливо облачно, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, претежно во планинските региони. Ќе дува умерен северен ветер. Дневните температури ќе...

Облачно, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Променливо облачно, околу пладне и попладне со локален пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат во интервал од 23 до 34 степени. Во...

Сончево со умерена облачност, попладне можна нестабилност

Сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат во...

Облачно, попладне нестабилно на истокот на земјата

Променливо облачно, околу пладне и попладне, особено во западните и крајните источни делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Најмалку врнежи...

Сончево и значително потопло

Сончево и значително потопло со слаб до умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал 25 до 36 Целзиусови степени. Во Скопје и околината...

УХРМ: Попладне дожд и грмежи

Времето попладне ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално се можни поизразени процеси со интензивен пороен дожд...

Променливо облачно со повремен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд, најпрво во западните делови. На повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и...

Нестабилно време со дожд и грмежи најавува УХРМ за утре

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремен дожд, најпрво во западните делови. На повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и...