18 C
Skopje
24.9.2018 - 17:51

Ознака: ухмр

Претпладне сончево, попладне продор на студена воздушна маса и заладување

Во првата половина од денот сончево и топло со умерен југозападен и западен ветер. Попладне, а особено кон крајот на денот ќе има зголемување...

УХМР: Од утре зладување на времето, дневните температури ќе се намалат...

Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки работи . (УХМР) - Утре во првата половина од денот...

Сончево со мала облачност

Сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 32 степена. Во...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб, долж Повардарието умерен северозападен ветер. Во северните планински предели можна е изолирана појава на краткотраен...

Сончево со мала до умерена облачност и засилен ветер

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северoзападен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 21 до 32 степена. Во...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Попладне во источните делови ќе има услови за краткотраен дожд. Дневните...

Посвежо време

Времето денеска ќе биде посвежо, во претпладневните часови со услови за локален пороен дожд и појава на ретки грмежи. Повремено ќе дува умерен ветер....

Сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно на северозападот

Сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има дестабилизација со локален дожд и грмежи, претежно во северозападните и североисточните делови. Дневните температури ќе...

Сончево со мала облачност

Сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 33 степени. Во Скопје...

Претпладне облачно, попладне на истокот на земјата краткотраен пороен дожд

Претпладне променливо облачно со локален слаб дожд. Попладне во источните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен...