38.8 C
Skopje
1.8.2021 - 15:52

Ознака: успех

Македонски фудбалски идентитет

И додека некои европски земји со уважување и почит го доживеаја спортскиот успех на македонската фудбалска репрезентација, на некои наши соседи, кои не се...

„Играњето на ЕП е остварување на сите наши соништа“

Во решавачкиот меч Македонија ја совлада Грузија на гости со 1-0, со голот на капитенот Горан Пандев, и првпат во историјата ќе игра на...

Тимската работа сепак е формула за успех

Руски и американски тим научници, истражувајќи го ковид-19, откриле супстанција за лекување тежок облик на рак Со појавата на болеста ковид-19 многу истражувачки тимови и...

Одбраната е клучен аспект за успех

Естонија е шутерска селекција со 4-5 ниски играчи, па просекот од три поени ќе има големо значење. Треба да ни биде јасно и тоа...

Дигитализација на компаниите за поголем успех на пазарите

Светските истражувања покажуваат дека расте онлајн-трговијата, што е уште еден показател дека дигитализацијата зема замав и неопходно е компаниите брзо да се приспособат на...

Шекеринска на Денот на АРМ: Ова е година на успех

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, на денешната централна свеченост во Охрид по повод 18 Август – Денот на Армијата, во своето обраќање упати пораки...

Металург – национален ракометен генератор

Живееме и работиме за деновите кога резултатите од нашата работа излегуваат на виделина. Овој наш концепт е многу благороден, не само за играчите и...

Вардар ја гаси жедта за успех, втор пат

Во нација жедна за успех, не само во спортот туку во кое било поле, Вардар ја гаси жедта за успех. Прво место е велеуспех,...

Кедев: За да се успее во животот треба да се излезе...

Мојот предизвик бев самиот јас, рече Сашко Кедев на презентацијата по повод 10-те години од искачувањето на Монт Еверест (8.848 метри) Времето е сѐ што...

Заедно ги градевме успехот и пријателството!

Ние, учениците од скопското ООУ „Кузман Јосифовски–Питу“ сакаме да го пренесеме нашето искуство како дел од хорот на ова училиште, сите чувства, сите успеси...