18.8 C
Skopje
13.6.2021 - 20:02

Ознака: успеси

Вренези: Признанието е поттик за нови успеси во борењето

Покрај Вренези, признанија ќе добијат и спортските работници Сократ Ефтимовски (борење), Ванчо Јовановски (ракомет), Бесник Мурати (карате) и Ѓорѓи Вучков (атлетика) ПО ДОБИВАЊЕТО НА ДРЖАВНАТА...

Историски успеси на Мадагаскар и на Бенин

Домаќинот Египет и актуелниот првак на Африка, Камерун, нема да играат во четврт-финалето на фудбалскиот Куп на нациите на Африка. Мадагаскар, пак, е најпријатното...

Зошто клупската стратегија на Металург е и национална

Богатството на човечките ресурси и концептот за просперитет на нашиот спорт број 1 Трендот на премрежињата кај нас, кој силно се рефлектира и на спортските...

По успесите во Франција, посакувам да запеам на домашната оперска сцена

Елена Голомеова, оперска певица Најтешките оперски арии за мене се предизвик, адреналинот ми е максимален, а чувството на сценате е магично. Кога ќе ја допрете...