Ознака: усмртен

Револверот со кој наводно бил убиен Ван Гог продаден на аукција

Кородираниот револвер „Лефоше “, познат како „најславното оружје во светот на уметноста“, синоќа беше продаден за 162.500 евра на аукција во Париз. Многумина ја...