7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 7:30

Ознака: услови

Русија подготвена за преговори со Украина, но под кои услови?

Русија е подготвена да присуствува на самитот во Париз за да се обиде да го обнови прекинатиот украински мировен процес, но има строги предуслови...

Подобрени условите за работа во повеќе клиники

Со последните активности на Министерството за здравство, повеќе клиники и оддели во здравствените установи добија значително подобрени услови за работа. Хируршките сали на Клиниката...

Џонсон постави услови за преговори со ЕУ

Британскиот премиер Борис Џонсон им порача на лидерите на Европската Унија дека ќе разговара за брегзит кога ќе покажат дека се подготвени да ја...

Многу пари за комуналии, а малку услови за домување

Граѓаните за вложени големи суми пари не можат да ги остварат основните потреби за нормално домување и покрај тоа што ги намириле сите законски...

Членството во ЕУ меѓу желбите и условите

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и во НАТО. Меѓутоа деновиве покрај пораките...

Условите на Брисел растегливи како хармоника

Иако се сметаше дека спорот со Грција досега беше и најголема пречка на нашиот пат кон ЕУ, се покажа дека и не било така....

Биопрогноза за полесно справување со временските услови

Благодарение на едно мало лично истражување иницирано од УХМР, направив мала анкета на луѓе што ги споделуваат своите симптоми предизвикани од временските услови од...

Заев: Новиот оддел во „8ми Септември“ наликува на големите медицински центри...

Тоа што го нуди новиот оддел за трауматологија во ЈЗУ ГОБ  „8ми Септември“ наликува на условите на големите медицински центри низ Европа, нагласи премиерот Зоран...

НАТО ги достави условите за прием на Македонија

Реформите во судството, спроведување на внатрешните процедури во однос на договорот за решавање на прашањето за името, обезбедување поголема отчетност и соодветен надзор над...